czwartek, 29 listopada 2012

Namie Amuro

Witajcie kochani dzisiaj krótki wpis na temat  Namie Amuro japońskiej piosenkarce muzyki pop:)
ur. 20 września 1977) – japońska gwiazda muzyki pop z Okinawy. Jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Japonii z 29 mln sprzedanych płyt. Namie Amuro debiutowała w zespole Super Monkey's. W 1996 r. rozpoczęła karierę jako solowa piosenkarka. Przez prasę japońską Amuro nazywana jest Queen of J-pop (Królowa J-popu)

Namie Amuro urodziła się w Naha, Okinawa, Japonia. Gdy była mała jej rodzice rozwiedli się. Namie jest ostatnim dzieckiem sprzed rozwodu rodziców. W wieku 12 lat Amuro została dostrzeżona przez Masayuki Makino – dyrektora Okinawa Actors' School. Jej dziecięcym marzeniem było zostanie stewardesą, jednak rozpoczęła karierę muzyczną. Gdy miała 14 lat trafiła do zespołu Super Monkey's wraz z Minako Ameku, Nanako Takushi, Hisako Arakaki i Anna Makino. 15 września 1992 wytwórnia EMI Music Japan wydała debiutancki singel grupy – Koi no Cute Beat / Mister USA (przez pięć tygodni trwania rankingu Oricon sprzedano 36 610 kopii płyty). Rok po wydaniu singla Namie Amuro wraz z zespołem przeniosła się do Tokio.
Mam nadzieje, że post was zainteresował, jeśli macie jakieś pytania to piszcie do nas. Czekamy na wasze propozycie na posty :)Pozdrawiam:)
Zoey

Wyniki konkursu 12.12.12!!!

3 komentarze:

  1. Super!
    Kiedy wyniki konkursu?

    OdpowiedzUsuń
  2. Namie Amuro to znam tylko jedną piosenkę
    a tak to raczej jej styl mi nie podchodzi~

    OdpowiedzUsuń