wtorek, 13 listopada 2012

Dollfie!

Konnichiwa kochani tu Zoey! Na początku mojego postu jeszcze raz chciałam serdecznie przeprosić za brak piątkowego wpisu, w raz z Pandą postaramy się to wam wynagrodzić:)
Dzisiejszy wpis poświęcimy Dollfie, czyli niepowtarzalnie ślicznym, drogim i bardzo trudno dostępny laleczką wpros z Japonii:) Każda ma imię nadane przez swojego właściciela, czy nie uważacie , że taka laleczka ma część duszy człowieka który ja zrobił ,nosi w sobie coś magicznego :)W kulturze Japonii lalka nie jest zabawką zarezerwowaną dla dziewczynek. Jest rzeczą związaną głęboko z tradycją, mającą nawet swoje własne świata i festiwale. We współczesnej Japonii lalki jeszcze bardziej niż dawniej staja się przedmiotem zachwytu i fascynacji obojga płci, a także, bardzo często ludzi dorosłych. Lalki kolekcjonerskie, produkowane z założenia nie dla dzieci to żadna nowość. Już od dawna firmy takie jak Matell, Tonner i Fashion Royality produkują lalki, których odbiorcą jest osoba dorosła, majętna i przede wszystkim taka, która nie zamierza się nimi bawić. Jednak w Japonii fascynacja i kolekcjonerstwo lelek przechodzi pojecie przeciętnego Europejczyka.

Dollfie mają ruchome stawy,  alabastrową cerę, szklane bądź akrylowe oczy ,największe mają około 70 cm wysokości. Właściciel Dollfie nadaje imię, kupuje ubrania, robi makijaż oraz przedstawia historie związane ze swoją laleczką w internecie. Ceny zaczynają się do 2 tys. zł, a kończą na 800 dolarach.Dollfie łaczą się szcególnie z kulturą Japonii, choćby ze świętem Hina-Matsuri oraz Festiwalu Lalek (postaram się o nich napisać:).

Najlepiej oczywiście udać się na Doll Party, które odbywają się w Japonii, USA i Korei żeby kupić lalkę, a jak nie będziecie mieli takiej możliwości polecam poniżej kilka stron gdzie można kupić Dollfie:
http://www.villemoart.com/
http://www.bjdoll.pl/4554_lalki
http://stores.ebay.pl/Dollfie-World-Company

Kochani mam nadzieje, że post was zainteresował, jeśli macie jakieś pytania piszcie:) Chciałam was jeszcze powiadomić, że zbliża się KONKURS!!! Mam ogromną nadzieje, że zechcecie wziąść w nim udziałm, będą świetne nagrody np. mangi czy zozmaite gadżety azjatyckie :) Zachęcam do konkursu, szczególy będą w najbliższy piątek, ślecie naszego https://www.facebook.com/#!/pages/AsiaEntertainment/512721222074077 
                                                                                                                         Kochajaca Zoey
                                                                                                                              Sayonara


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz