poniedziałek, 29 października 2012

A jaką Ty masz grupę krwi ?


     Co wam przychodzi do głowy gdy usłyszycie słowo krew ?


Niektórzy nie mogą na nią patrzeć , a innym nie przeszkadza. Przeciętnemu Polakowi, krew kojarzy się najczęściej ze szpitalem lub jakimś horrorem , ale od dziś będziecie patrzeć na krew zupełnie inaczej , a tak właściwie to na grupę krwi.


    O co właściwie chodzi?


W Azji , głównie w Japonii i Korei Południowej teoria osobowości grup krwi cieszy się dużą popularnością. Jest ona czymś na zasadzie horoskopu. Krótko mówiąc , znając grupę krwi danej osoby możemy określić jej osobowość. Większość z was zapewne wie , że człowiek może posiadać jedną z czterech grup krwi : A , B , AB i 0. Poszczególnym grupom przypisane są cechy zarówno charakteru jak i czasami wyglądu. Jeżeli znacie swoją grupę krwi , możecie zobaczyć co ona o was mówi :


  opis grup krwi:    


                                                    A                                                      


Osoby z tą grupą krwi są uznawane za cierpliwe , uprzejme i nieśmiałe. Nie mają one problemu z wyrażaniem swoich emocji , oraz dążą do tego by być perfekcjonistami. Muszą mieć wszystko dokładnie zaplanowane , by wyszło idealnie. Stają się niezdecydowane i zagubione jeżeli znajdą się w niezręcznej sytuacji. Często tracą kontakt z rzeczywistością . ponieważ wolą żyć we wlasnych marzeniami. Typ A ma mnóstwo zalet takich jak punktualność , ale często tacy ludzie są zamknięci w sobie.

                                                                         B


To osoba pomysłowa , ale kapryśna . W Korei ludzie z tą grupą krwi są utożsamiani z buntownikami , szalonym charakterem , szybko się zakochują i odkochują co znaczy ,że nie są zbyt wierni. Osoby z grupą krwi B są szalone i kreatywne za co bardzo się je ceni jednak ta grupa nie cieszy się zbyt dobrą reputacją , zwłaszcza wśród Koreańczyków , gdyż uważa się takich ludzi za samolubnych i nieprzewidywalnych. Jednak   grupa B zawsze stara się patrzeć na świat optymistycznie

                                                                        AB


Nieraz jest bardzo ciężko określić tę grupę ponieważ zawiera ona w sobie zarówno A jak i B . AB to typ samotnika , często ukrywają swoje uczucia i nie chętnie się z nimi dzielą. Przez wielu uznawane za a-społeczne , ale mimo tego bardzo dobrze potrafią sobie radzić w społeczeństwie i posiadają niezwykle indywidualny styl. Tacy ludzie są opanowani i wbrew powszechnej opinii potrafią być towarzyskie , ale niestety mogą być też nieodpowiedzialne i krytyczne. 0


Grupa 0 jest koleżeńska i lubi być w centrum uwagi. Są to osoby niezwykle wesołe , które potrafią rozweselić każdego. Nie umykają im żadne szczegóły , chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się roztrzepane , często obdarowane są niezwykłą pamięcią. Ich wadą jest to ,że te osoby nienawidzą przegrywać i nie znoszą samotności dlatego są skłonne zaufać każdemu , a kiedy to zaufanie zostanie stracone popadają w rozpacz. Są skłonne wybaczyć krzywdę , ale nigdy jej nie zapominają .

    
                                                             Obrazki autorstwa Park Dong SunA co Wy o tym myślicie?


Czy opis grupy krwi odzwierciedla waszą osobowość? Może jest dokładnym przeciwieństwem Waszego charakteru? Jednak pamiętajcie by nie brać tego zbyt poważnie , w końcu to tylko taki azjatycki horoskop ;)
Piszcie jakie jest Wasze zdanie na ten temat i czego dowiedzieliście się o swojej osobowości , a może wiecie coś jeszcze na ten temat i chcielibyście się z nami tym podzielić ? Pamiętajcie , kochamy Was bez względu na Waszą grupę krwi :)

                                                                                                                                         -Panda


2 komentarze: